Pierwszy poród. Co zabrać ze sobą do szpitala?

Pierwszy poród. Co zabrać ze sobą do szpitala?

Przygotuj się wcześniej. Spakuj torbę i niech leży gotowa na wszystko w szafie, lub wrzuć ją do bagażnika. To nie przynosi pecha, ale raczej daje poczucie spokoju. Narodziny przychodzą zupełnie niepodziewanie, choć czekasz na ten moment od kilku miesięcy. Nie chcesz przecież wtedy stracić głowy, ale masz przejść przez ten wysiłek zwycięsko.

Co musisz mieć ze sobą do szpitala

Dokumenty. Bez tego po prostu cię nie przyjmą.

Noś je przygotowane w torebce, lub schowaj do torby, którą na pewno weźmiesz ze sobą do szpitala. Musisz mieć dowód osobisty, ważne ubezpieczenie i akt ślubu. Konieczna jest też karta ciąży, wszystkie wyniki badań z okresu ciąży i wszelkie dodatkowe konsultacje, o ile były. Czasem potrzebne jest także skierowanie. Mogą też być potrzebne dane zakładu pracy, NIP zarówno miejsca pracy matki, jak i ojca. Oraz dane personalne taty dziecka.

Co powinnaś mieć w szpitalu

Co trzeba mieć w szpitalu

Będą ci potrzebne kosmetyki i środki czystości.

A więc przedmioty do codziennej higieny, czyli szczoteczka do zębów, pasta do zębów, mydło lub żel pod prysznic, szampon do włosów, grzebień lub szczotka, dwa ręczniki, papier toaletowy, ręcznik papierowy, chusteczki. Klapki kąpielowe lub inne, które ewentualnie mogą się zamoczyć. Ponadto dobrze jest mieć ze sobą balsam do ciała, kremy do twarzy i rąk, te kosmetyki, jakich zazwyczaj używasz. Weź również podpaski lub pieluchy poporodowe, podkłady fizelinowe kilka sztuk. Możesz także pomyśleć już o dziecku.

Jakie rzeczy osobiste do szpitala

Dwie koszule nocne i cienki szlafrok.Koszule powinny być rozpinane z przodu, aby łatwo ci było karmić. Przydatny będzie też biustonosz do karmienia. Pomyśl o swoim ulubionym jaśku, z nim ci będzie przyjemniej. Weź także talerzyk, widelec, nóż i kubek. Ładowarkę do telefonu i wodę mineralną.

co zabrać do szpitala dla niemowlaka

Co dla dziecka

Dziecko wymaga całego zestawu rzeczy, które będą potrzebne zaraz po porodzie. Może ci je ktoś przywieźć do szpitala, możesz też wziąć je od razu ze sobą.

Noworodkowi trzeba przygotować kaftaniki i śpiochy 2-3 zestawy na zmianę. Czapeczkę jedną lub dwie. Pieluchy tetrowe kilka sztuk oraz pampersy dla noworodka, chusteczki do pielęgnacji pośladków. Kosmetyki do przecierania ciała, lub zasypkę – według zaleceń. Szczoteczka z naturalnego włosia do czesania główki. Pieluchy przydają się do wycierania buzi, podkładania przy karmieniu oraz innych zabiegów pielęgnacyjnych.

Ponadto potrzebny będzie kocyk lub rożek. Jeśli jest to zimna pora roku, oczywiście dla malucha konieczny będzie kombinezon, ciepła czapka, rękawiczki, a także cieplejszy kaftanik, ewentualnie sweterek. Nosidełka lub huśtawka dla dziecka do samochodu.

Pierwszy poród. Co zabrać ze sobą do szpitala?
4.6 (92%) 5 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *