Sprawdzone pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem


Pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem

Śnieżna zima ułatwia rodzicom zadanie, jeśli chodzi o zagospodarowanie wolnego czasu. Zabaw na śniegu jest całe mnóstwo. Gdy za oknem trochę pośnieży, trzeba ubrać ciepłą czapę i rękawiczki, by móc bawić się śniegiem bez ograniczeń.

Nieprzemakalne spodnie zapewnią, że gdy dziecko upadnie, ubranie się nie przemoczy. Zabawy na śniegu przy niewielkim mrozie zawsze sprawiały maluchom frajdę. Spacer po świeżym puchu, rzucanie się kulami śniegowymi prowokują do śmiechu i wspólnej zabawy. Warto poświęcić trochę czasu i zbudować z dziećmi bałwana z miotłą i nosem z marchewki, albo razem wybrać się na sanki. Przy dużej ilości klejącego śniegu możemy wspólnie zbudować zamek lub inne śniegowe rzeźby. Zostawmy to inwencji dzieci.

Zabawy w śniegu - myśliwy i zwierzyna

W co się bawić na śniegu – myśliwy i zwierzyna

Ruch wzmaga radość. Wystarczy uruchomić trochę wyobraźnię.

Spróbujmy ulepić wiele kul śniegowych i bawić się w myśliwego oraz zwierzynę. Do zabawy potrzebne są 3-4 osoby lub więcej. Dziecko, które jest myśliwym ma do wykorzystania trzy kule śniegowe. Inni to zwierzątka, uciekające przed myśliwym, rzucającym w nie kulami. Trafiona osoba zostaje myśliwym. Pozostałe kule można wykorzystać przy ćwiczeniach gimnastycznych. Podrzucamy kule w górę, w tym czasie klaszczemy w ręce i liczymy, komu uda się najwięcej razy klasnąć. Można też podrzuconą kulę starać się odbić najpierw jednym kolanem, a potem drugim. Znakomite ćwiczenie na zręczność.

Lepienie bałwana

Jak się bawić w większej grupie dzieci?

Jeśli jest więcej dzieci do zabawy, można zrobić dwa zespoły, które lepią bałwana i kule śniegowe – każdy swoje. Następnie rzucamy kulami do bałwanków, jak do tarcz strzelniczych i liczymy, który zespół ma więcej trafień. Jeśli jest nas więcej, dzielimy dzieci na trzy grupy. Lepimy dużo kul śniegowych. Dwie grupy dzieci stają naprzeciwko siebie. Pozostałe osoby kolejno przebiegają między szpalerem, starając się tak szybko biec, by żadna kula śniegowa nie mogła w nie trafić. Dzieci ze szpalerów próbują jak najcelniej rzucać kulami śniegowymi, by trafiać w przebiegające osoby. Wygrywa zespół, który ma jak najwięcej upolowanych osób.

Jak się bawić z narciarzami?

Jeśli jesteśmy na spacerze z grupą narciarzy, można – zależnie od stopnia zaawansowania – zorganizować maluchom mini skocznię lub powtykać kilka tyczek w jednakowej odległości od siebie i pobawić się z maluchami w slalom. Doskonali to umiejętności narciarskie, a jednocześnie daje mnóstwo radości. Następnie uczymy się podchodzić pod górkę robiąc na śniegu ślady jak choinka.

Sprawdzone pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem
4 (80%) 3 razy ocenione
3 komentarze to “Sprawdzone pomysły na zimowe zabawy z dzieckiem”
  1. Marta 29 listopada 2017
    • Anna Anna 29 listopada 2017
  2. wicia 29 listopada 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *