Wakacje z dzieckiem w Polsce. Co wybrać?

wakacje z dzieckiem

Co prawda wakacje nieuchronnie zbliżają się do końca, ale jeszcze pogoda dopisuje i z przedszkolakiem można się wybrać na późny wakacyjny wyjazd. Ale dokąd warto? Gdzie jest najciekawiej i jeszcze niezbyt drogo?

Urlop z całą rodziną

Już od jakiegoś czasu toczą się dyskusje, czy lepiej wypoczywać razem, czy oddzielnie. Każdy ma oczywiście swoją własną receptę i najlepiej wie, kiedy tak naprawdę wypoczywa, sam, z partnerem na wczasach agroturystycznych lub wycieczce zagranicznej, czy z dziećmi na plaży lub w górach. Jeśli nas na to stać, to na pewno najlepiej jest spędzić czas wolny razem. Te chwile naładują nas wspomnieniami na cały rok, pod warunkiem, że nie będziemy spędzać czasu tylko i wyłącznie z laptopem lub tabletem w ręku.

Przyglądając się zachowaniu dzieci odkrywamy, że zmieniają się, dorośleją. Wspólne zabawy, rozmowy i opowieści zbliżają.

Jedziemy w góry

wakacje z dzieckiem w górachZanim gdziekolwiek, to warto zapytać uczestników wyprawy, gdzie mają ochotę wyjechać. Nie fundujmy córkom, które nie znoszą chodzenia, wycieczki na szczyt a chłopakom chętnym do jeżdżenia gokartami całego dnia w słońcu na plaży. To pierwszy, podstawowy warunek udanego urlopu dla wszystkich. Jeśli wybieramy się wspólne wakacje już nie pierwszy raz, to już wiemy, czy naszą wspólną pasją jest wspinanie się po górach i podziwianie pięknych widoków. Czy szczyty chcemy zachować sobie jedynie na zimę, by pojeździć na desce.

Wakacje w słońcu

W tym roku wakacje nad Bałtykiem okazały się strzałem w dziesiątkę. Gdyż słońce i pogoda dopisały. Jedynie może miłośnicy kąpieli morskich nie byli do końca zadowoleni. Plaża i opalanie na pewno były udane. Plażowiczom przypomnę, że na plaży można obecnie nie tylko się opalać. Są wydzielone miejsca na gry zespołowe. Granie w siatkówkę równa się piękna, złocista opalenizna. Można też bawić się na kocu lub w koszu.

Jeśli nie mamy pomysłu na wspólne zabawy na powietrzu, to w księgarniach jest dostępnych teraz kilka publikacji o wspólnych zabawach z rodziną, bez korzystania z komputera.

wakacje z dzieckiem nad morzem

Na wczasy rodzinne

Dobrym rozwiązaniem jest wybranie się z dziećmi do ośrodka wczasowego. Tam maja zapewnioną fachową opiekę kilka godzin dziennie. A my dla siebie czas wolny. Bardzo często takie rozwiązanie nie wymaga wcale dodatkowej opłaty. Warto popodglądać panią zajmującą się maluchami, jakie zabawy im proponuje. Potem dziecko będzie je chciało powtarzać w domu. Zróbmy coś razem, to bardzo buduje i łączy, gdy przyjdą trudniejsze, szkolne, pracowite dni, kiedy trzeba będzie głównie wymagać i wymagać.

Wakacje z dzieckiem w Polsce. Co wybrać?
3.6 (71.43%) 7 razy ocenione
2 komentarze to “Wakacje z dzieckiem w Polsce. Co wybrać?”
  1. iggja 16 czerwca 2017
  2. Emily 31 lipca 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *