Kosmetyki naturalne – warto je stosować?

naturalne kosmetyki warto stosować

Przyzwyczaiłyśmy się, że kremy, preparaty do mycia, odżywki kupujemy w drogerii. Kuszą nas zapachami, pięknymi opakowaniami. Przyjemnością kupowania. Niemniej warto się zastanowić czy to jest jedyna, a przynajmniej czy jest to najskuteczniejsza droga do piękna. Jeśli od czasu do czasu zdarzają nam się podrażnienia skórne, jakieś wypryski, liszaje, to już są widome znaki, że warto pomyśleć i poszukać kosmetyków naturalnych.

Czy naturalne kosmetyki są dobre?

Naturalne kosmetyki ekologiczne opracowano w celu stymulacji procesów ochronnych zachodzących w skórze. Powstały z myślą o osobach, które cierpią na alergie skórne i poszukują naturalnych sposobów pielęgnacji.

Kosmetyki naturalne wpisują się w filozofię życia zgodnego z naturą, coraz modniejszą dzisiaj. Powstają na bazie składników pochodzących z upraw ekologicznych, specjalnie wyselekcjonowanych na potrzeby produkcji kosmetyków. Podstawowymi składnikami są: prawoślaz lekarski, rumianek, imbir i ekstrakt z zielonej herbaty. Są dostępne w wyspecjalizowanych sklepach. Najczęściej w internecie. Naturalne kosmetyki to kosmetyki organiczne, mają wiele zalet, ale…

co zawierają naturalne kosmetyki

Czy naturalne kosmetyki mogą uczulać?

Natura nie zawsze nam sprzyja. Naturalne kosmetyki zawierają substancje konserwujące, ale to nie one są najczęstszą przyczyna uczuleń. Każdy organizm indywidualnie reaguje na określone składniki. Można być uczulonym również na produkty roślinne. Czasami efekt uboczny może być spowodowany ilością surowca wykorzystanego w kosmetyku, czasami predyspozycjami osoby na dany naturalny składnik.

Jednak kosmetyki naturalne są o tyle zdrowsze, że ich składniki nie kumulują się w organizmie jak to się dzieje w przypadku kosmetyków syntetycznych.

ekokosmetyki dlaczego warto

Czy ekokosmetyki warto stosować?

Nie wyglądają w opakowaniu tak efektownie jak chemiczne, niemniej są bardzo pożyteczne dla ciała.

Ekokosmetyki zazwyczaj łączą ekstrakty z kilku ziół i mieszanki te mają doskonalszy wpływ na skórę niż jeden prosty składnik.

W procesie technologicznym uzyskiwane są na tyle małe cząsteczki, aby mogły głęboko wnikać w skórę. Działanie ekokosmetyków koncentruje się głównie na przywróceniu równowagi i wsparciu skóry w jej naturalnych funkcjach. Są na pewno dużo bezpieczniejsze dla naszego ciała niż kosmetyki tradycyjne. Nie zawierają substancji modyfikowanych genetycznie, silikonu, parabenów, barwników syntetycznych. Alternatywą dla nich mogą być własnoręcznie przygotowywane kosmetyki w domu. Niemniej dla tych, którzy nie mają czasu na domową produkcję ekokosmetyki są idealnym rozwiązaniem.

 

Kosmetyki naturalne – warto je stosować?
4 (80%) 5 razy ocenione
3 komentarze to “Kosmetyki naturalne – warto je stosować?”
  1. Mercia 1 listopada 2017
    • E 13 listopada 2017
  2. Avo 21 stycznia 2018

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *