Hamak czy huśtawka, nie tylko do ogrodu

Ogród jest miejscem wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. Nic dziwnego, że staramy się go wyposażyć w sprzęty, które zapewnią nam komfortowe spędzenie wolnego czasu. Często decydujemy się na zakup huśtawki bądź hamaka, które pozwolą zrelaksować się po ciężkim dniu czy uciąć sobie krótką drzemkę. Po sezonie wcale nie musimy chować ich do garażu czy pomieszczenia gospodarczego, możemy hamak czy huśtawkę przenieść do salonu, sypialni bądź pokoju dzieci i nadal cieszyć się komfortowym wypoczynkiem.

Hamak czy huśtawka – co wybrać?

Zastanawiasz się jaki mebel wybrać do ogrodu? Hamak zagwarantuje wygodny wypoczynek w pozycji leżącej, więc możesz zarówno poopalać się, jak i uciąć sobie krótką drzemkę na świeżym powietrzu. Hamak o szerokości równej bądź większej niż 150 cm zapewni komfortowy relaks dwóm osobom – stworzy zatem okazję do romantycznych chwil we dwoje bądź świetnej zabawy i czasu spędzanego z dzieckiem na rozmowie czy wspólnej lekturze. Tradycyjny hamak wymaga dwóch solidnych drzew bądź pali, które umożliwią jego montaż. Możesz także wykorzystać specjalny stojak bądź stelaż hamakowy.

Hamak-siedzisko Cacoon fot. Ogrodosfera.pl

Świetnym rozwiązaniem są fotele bądź leżaki hamakowe. Ich konstrukcja umożliwia zawieszenie takiego hamaka na solidnej gałęzi bądź specjalnym stelażu. Dzięki mniejszym gabarytom możesz stelaż i hamakową huśtawkę przenieść w dowolne miejsce ogrodu i tym samym cieszyć się słońcem bądź schować się do cienia. Z łatwością taki mebel ogrodowy przeniesiesz do domu.

Hamak Alabama marki LaSiesta fot. Ogrodosfera.pl

Huśtawki ze względu na solidną konstrukcję są pożądanym elementem wyposażenia ogrodu. Sprzyjają relaksowi i odpoczynkowi. Decydując się na huśtawkę ogrodową możesz wybierać spośród konstrukcji drewnianych bądź połączenia stali oraz tworzyw sztucznych. Dzięki wysokiej odporności materiałów i odpowiedniej ich konserwacji taki mebel ogrodowy posłuży Wam przez długie lata.

Huśtawka bądź hamak w naszym domu

Wybierając hamak bądź huśtawkę do ogrodu, warto rozważyć czy po zakończeniu „sezonu ogrodowego” będziesz chcieć przenieść mebel do domu. Jeśli tak, już na tym etapie zwróć uwagę na jego gabaryt i sposób mocowania.

Hamak dwuosobowy Cacoon fot. Ogrodosfera.pl

Doskonale w domowym zaciszu będzie komponowała się huśtawka hamakowa – połączenie huśtawki oraz hamaka. Kompozycja odpowiednio wyprofilowanego materiału oraz poduch zapewnia optymalne podparcie oraz pozycję. Stosunkowo niewielka waga umożliwia montaż mebla w domu. Jeśli strop jest wystarczająco mocny możesz zamontować huśtawkę-hamak bezpośrednio na haku zamontowanym do sufitu. Doskonałą alternatywą dla takiego sposobu montażu jest stelaż, dzięki któremu łatwo zmienisz lokalizację huśtawki, która doskonale sprawdzi się w salonie bądź sypialni. Huśtawka z pewnością stanie się ulubionym meblem świeżo upieczonej mamy – niemowlęta wprost uwielbiają bujanie, które je uspokaja i ułatwia usypianie. Mebel upodobają sobie także nastolatki – będzie stanowił oryginalną i praktyczną ozdobę ich pokoju. Huśtawka-hamak to doskonała inwestycja nie tylko na sezon letni – sprawdzi się zarówno w domu, jak i ogrodzie.

Huśtawka-fotel Modesta marki LaSiesta fot. Ogrodosfera.pl

Więcej hamaków oraz huśtawek dostępnych jest w sklepie Ogrodosfera.

Hamak czy huśtawka, nie tylko do ogrodu
5 (100%) 1 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *