Praktyczne akcesoria łazienkowe

Łazienkę warto wyposażyć w praktyczne akcesoria, które uczynią jej użytkowanie oraz sprzątanie zdecydowanie wygodniejszym. W niektórych przypadkach nie warto decydować się na najprostsze modele. Lepiej przemyśleć sprawę i rozważyć, czy lepszym posunięciem nie będzie decyzja np. o zakupie akcesorium 2 w 1. W jakie praktyczne elementy warto wyposażyć swoją łazienkę?

Akcesoria łazienkowe

Szczotki toaletowe – nie tylko szczotki do WC

Niezbędnikiem w każdej łazience są szczotki toaletowe. Aktualnie producenci w swej ofercie przygotowali różnorodne modele, które pełnią kilka funkcji, pozwalając na oszczędzenie przestrzeni. Przykładem są szczotki toaletowe połączone ze stojakiem na papier toaletowym. Wówczas model taki wyposażony jest w specjalny uchwyt na papier toaletowy. Niektóre z nich dodatkowo mogą posiadać specjalny uchwyt na przechowywanie kolejnych rolek papieru.
Szczotki toaletowe najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub ceramiki. Dobór koloru oraz modelu powinien być uzależniony od aranżacji i wystroju wnętrza. Najlepiej zdecydować się na takie dodatki, które tworzą spójną całość pod względem kompozycyjnym. Jeżeli więc w łazience dominują elementy z chromowanej stali nierdzewnej, dobrze jest zdecydować się na szczotkę toaletową wykonaną z takiego samego materiału.

Pojemniki na śmieci do łazienki – praktyczne i stylowe

Często pomijanym akcesorium są pojemniki na śmieci do łazienki. Wbrew pozorom z ich pomocą można dopełnić aranżację, tworząc spójną całość. Warto także w tym przypadku zadać o to, aby kosz pasował stylistycznie do pozostałych elementów znajdujących się w pomieszczeniu.
Pojemniki na śmieci do łazienki najczęściej wykonane są z wytrzymałego tworzywa sztucznego, nierdzewnej stali chromowanej lub materiału imitującego drewno. Kosze na śmieci do łazienki mogą mieć niewielką pojemność. Na potrzeby tego pomieszczenia wystarczy pojemność ok. 2 – 5 litrów. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w pedały, które ułatwiają otwieranie pokrywy bez konieczności podnoszenia jej dłonią.

Praktyczne akcesoria łazienkowe
5 (100%) 1 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *