Styl orientalny. Urządzamy mieszkanie w bloku

Mieszkanie w stylu orientalnymOsiągnięcie efektu orientalnego w mieszkaniu na typowym blokowisku, jakich wiele w Polsce nie jest wcale takie trudne jak początkowo by się wydawało.

Zacznijmy od stylowego, indyjskiego oświetlenia. Charakterystyczne wiszące lampy, nieco witrażowe, barwne, ciężkie, z tykwy przepuszczają niewiele światła. Świetnie pasują do salonów i sypialń. Dobrym pomysłem jest ustawienie dodatkowo lamp na stół i stojących, narożnych. Pozwoli na grę kolorem oraz tajemniczością i egzotyką. Do stylu orientalnego pasują lampy o miękkim, przytłumionym świetle, a dla rozświetlenia kolorowe świece, ciekawe świeczniki. Oświetlenie musi współgrać z charakterystycznymi tkaninami.

Dekoracje w stylu orientalnym

Orientalne tkaniny są wzorzyste. Wielobarwne i ciepłe klimaty Indii znajdują zastosowanie nawet w niewielkich pomieszczeniach. Nadają im magiczną atmosferę. Dywan i zasłony, poduchy.

Orientalne dekoracyjne tkaniny

Orientalny styl to atłasowe materiały, przetykane złotymi nićmi, ciężkie, w intensywnej kolorystyce. Są bardzo zmysłowe.

Nieodzownym elementem orientalnego klimatu są zapachy. Kadzidełka i świece, aromatyczne kominki zapachowe podkreślają orientalny styl. Uzupełnimy indyjską aranżację dzięki umieszczeniu kilku artykułów dekoracyjnych, takich jak: dzbany, ozdobne rzeźbione panele, mosiężna naczynia, kufry, skrzyneczki, parawany, a także lustra w rzeźbionej, drewnianej ramie.

Mieszkanie w bloku w stylu Bollywood

Typowe mieszkanie można urządzić niebanalnie.

Zależnie od naszych możliwości finansowych, styl orientalny można osiągnąć grą światła i barw, można też dopełnić całości kupując meble kolonialne.

Czasem skrzynia czy komoda wystarczą, lub niewielki stolik kawowy. Meble indyjskie są ciężkie, masywne, zwieńczą cały wystrój salonu, otaczając go ciepłem i nastrojowością. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalne pomieszczenia, którym możemy nadać bardzo indywidualny charakter. Ale nie tylko styl bollywodzki to Daleki Wschód.

Japoński minimalizm - wystrój wnętrz

Japoński minimalizm

Prostota i delikatność pomieszczeń w stylu japońskim nadaje się dla osób, które lubią chłód i nieskazitelny porządek. Tutaj panuje jasna tonacja kolorystyczna, bambusowe odcienie, niskie meble i poduchy.

Biel i czerń, złamana barwami kontrastowymi jak czerwień lub głęboka rdza. Tutaj też bardzo dużą rolę odgrywają dodatki. Meble powinny być niskie, w pokoju ma panować geometryczny ład. Łóżkiem może być jedynie materac na stelażu, przy niskim stoliku dla gości obowiązują poduchy. Gdy urządzamy mieszkanie musimy wybrać co nam bardziej odpowiada w stylu orientalnym: przepych Bollywood czy japoński minimalizm.

Styl orientalny. Urządzamy mieszkanie w bloku
4.4 (88%) 5 razy ocenione
One Response to “Styl orientalny. Urządzamy mieszkanie w bloku”
  1. Karola 30 października 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *