4 modne kolory na rok 2017

Modne kolory na 2017

Moda ma swoje prawa i co roku przynosi coś nowego, aby rok wyróżniał się w sposób niepowtarzalny. Barwy nadają ton liniom mody i kreacjom. Nadchodzący rok będzie związany ze spokojną kolorystyczną tonacją. Projektanci na rok 2017 inspirują się miejską kolorystyką, urbanistyczną. Kolory nawiązują do podróży, architektury i nostalgii.

Jakie kolory będą obowiązywały w 2017

Francuski Instytut Pantone jest w dziedzinie barw niepodzielnym dyktatorem i to właśnie zdaniem Instytutu na wiosnę i lato 2017 będziemy chodzić w kolorze przydymionym lila róż i jego pochodnych jak: liliowy, zgaszone bordo i niebieski przełamany fioletowym, a także w barwach nasyconej brzoskwini, przygaszonym żółtym, jaskrawej zieleni. Jesień i zima 2016 pozostanie stonowana i spokojna w podobnych odcieniach.

Nowością jest podejście zunifikowane dla mężczyzn i kobiet. Kolory nie dzielą się już na męskie i kobiece. Kolorystyka 2016 ma charakter uniwersalny, to „unisex”.

Moda stara się podążać za zmianami kulturowymi, które coraz bardziej jednoczą i upodobniają nas do siebie.

Industrialne inspiracje kolorystyczne

Modne kolory dla wszystkich

W nadchodzącym sezonie moda przestaje podkreślać różnice między płciami, nie dzieli się już na typowo męską lub bardziej kobiecą. Linia strojów jest prosta, bez zbędnych ozdób w rodzaju falban, żabotów, nierówności czy naszywek. Odpowiednia zarówno dla pań, jak i panów. Odchodzi też do wspomnień asymetria.

Rok 2017 będzie się nosił pod znakiem spokoju i lekkiej melancholii.

Zapowiada to potrzebę wytchnienia w przyspieszonych, mocno industrialnych czasach. Pojawienie się kontrapunktu w postaci intensywnej zieleni nawiązuje do kontrastów miejskich murów i drzew oraz trawników. Moda wkomponowuje się w industrialny charakter nowoczesnych wnętrz, gdzie dominują cegła, metal i szkło.

Co będzie modne w 2017

Najnowsze trendy kolorystyczne 2017

Kolor marsala obowiązujący w 2017 roku złagodniał nieco i występuje w jaśniejszej, choć też przygaszonej tonacji brudnego różu. Panowie mogą łączyć ten odcień z szarościami, by uzyskać wrażenie głębi. Moda najwyraźniej wchodzi w ton refleksyjny, do prostej linii strojów nie dodaje się materiałów wzorzystych. Dominuje prosta kreska i gładkie materiały. Ewentualną elegancję można wydobyć dzięki fakturze. Projektanci z Instytutu Pantone uważają, że jesteśmy spragnieni spokoju i wyciszenia, a takie kolory pomogą odnaleźć pogodę ducha i dyskretny szyk. Moda i kolory mają też w sobie sporą dawkę praktyczności. Można je łączyć z całą gamą ubiegłorocznych kolorów. Pasują do wszystkiego.

4 modne kolory na rok 2017
5 (100%) 3 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *