Ciuchy na zimę. Poradnik zakupowy

Ciuchy na zime - poradnik zakupowyNie ma brzydkiej pogody, tylko niewłaściwe ubranie. Zimą, przy minusowych temperaturach, musimy wyjątkowo dbać o właściwy ubiór. Odpowiednie buty, kurtka i czapka to inwestycja w nasze zdrowie. Nie marzniemy – nie chorujemy.

Jaką kurtkę kupić na zimę

Kurtkę lub płaszcz, zależy od tego w jakim charakterze się ubierasz. Na pewno zimowe okrycie powinno chronić nasze nerki. Także nawet kurtka powinna mieć odpowiednią długość, by podstępny wiatr nie podwiewał a śnieg nie wpadał za kołnierz. Kurtka powinna być nieco luźniejsza, by nie krępowała ruchów i pozwalała na ubranie swetra.

Zbyt mocno przylegające ubranie sprawia, że się pocimy, nie ma cyrkulacji powietrza i ubranie nie spełnia swojej roli ochronnej.

Odzież na zimę ma być jednocześnie lekka i ciepła. Kolorowa.

Bura pora roku, o ile nie ma śniegu, a często nie ma, nie wymaga szarych i ponurych kolorów. Można ubierać się wesoło, ciepło i praktycznie zarazem. Rękawy kurtki mają być zaopatrzone w ściągacz, aby zimne powietrze nie dostawało się do środka.

Jakie buty są najlepsze w zimie

Z wygodną podeszwą, miękką i elastyczną, która nie sztywnieje na mrozie. To bardzo istotne. Sztywne buty sprawiają, że będziemy się ślizgać. Gruba, izolująca podeszwa sprawi, że stopy nie będą nam marznąć. Najwięcej ciepła ucieka przez głowę i przez stopy.

Ciepłe obuwie zimowe powinno być wykonane z odpowiedniego tworzywa lub skóry, materiałów dobrze znoszących niskie temperatury i odpornych na wilgoć.

Obuwie na zimę musi być codziennie konserwowane, o ile ma nam służyć przez kilka zimowych miesięcy. Zapobiegnie to też tworzeniu się białego nalotu, powstającego w wyniku sypania soli przez drogowców.

Zimowa odzież czym się powinna charakteryzować

ciuchy na zime charakterystykaZacznijmy od ciepłej bielizny. Cienkiej, ale ciepłej. Może być wykonana z bawełny lub wełny lub ostatnio robiącego furorę goreteksu. Oddychającej tkaniny, która sprawia, że nigdy nie czujemy się spoceni. To dobra wiadomość dla narciarzy, czy mieszczuchów lubiących aktywność i bieganie nawet zimą. Bielizna musi dotykać ciała, gdyż luźna sprawia, że będziemy marznąć.

Na to bluzka lub koszula wełniana lub z flaneli i polarowe bluzy. Są miękkie i ciepłe. Jest coraz więcej różnorodnych fasonów. Bluza z polaru wcale nie musi mieć już sportowego charakteru. Pod spodnie warto nosić bawełniane kalesony lub legginsy i wysokie skarpety.

W taki sposób uzbrojona noga podczas spaceru w lesie nie będzie się bała nawet wysokiego śniegu.

Co nosić zimą na głowie

Na pewno należy chronić przed zimnem i mrozem głowę oraz zatoki. Dlatego o chustach i twarzowych nakryciach warto pomyśleć już wczesną jesienią. Czapy mogą być wesołe i ozdabiać naszą urodę, można poszukać czegoś fantazyjnego.

Nakrycie głowy powinno przykrywać i uszy oraz część czoła. Wtedy spełnia swoją rolę. Polecam wełniane chusty, bardzo twarzowe, kobiece i można je nosić na różne sposoby. Jako narzutę na kurtkę również. To modne.

Ciuchy na zimę. Poradnik zakupowy
4.3 (86.67%) 6 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *