Ubrania do treningu. W czym ćwiczyć?

Jakie ubrania do treningu

W co się ubrać na trening jest decyzją nie mniej ważną niż to, co trenować i jak. Strój na trening musi być wygodny, zapewniać swobodę ruchów. Nie może nam być ani za chłodno, ani za gorąco. Obuwie musi być właściwe. Dlatego skoro już decydujemy się na aktywność fizyczną, nie możemy zacząć tego robić ot tak, w bluzce i spódnicy, jaką nosimy do pracy.

W czym ćwiczyć fitness

Fitness jest dość popularną formą treningu.

Na zajęciach fajnie jest wyglądać atrakcyjnie, więc strój musi być nie tylko sportowy, ale i dobrany odpowiednio do sylwetki.

Najlepiej ubierać się w leginsy długie lub trzy czwarte i koszulkę na ramiączkach lub z krótkim rękawkiem. Dobrze jest kupić taką odzież w sklepie sportowym, gdyż wówczas jest wykonana z nowoczesnych tkanin oddychających. Ma to bardzo duże znaczenie, gdy wykonujemy duży wysiłek fizyczny. Nie bez znaczenia jest bielizna. Może wydawać się to zabawne, ale najlepsze są majtki bezszwowe. Nie będziemy mieć obtarć, gdy się spocimy. Podobnie z biustonoszem. Musi być wykonany z mocnej, ale elastycznej tkaniny i nie krępować ruchów.

Jak się ubrać na siłownie

W czym na siłownię

Najlepsze są bawełniane tkaniny, gdyż ciało wówczas swobodnie oddycha. Konieczne są też odpowiednie buty. Na siłowni trenujesz na różnych urządzeniach, buty muszą być lekkie i z gumową podeszwą. Nadające się zarówno do biegania na bieżni, jak i ćwiczeń siłowych. Bardzo ważna jest bielizna, ściśle przylegająca do ciała, ale nie powodująca oparzeń. Biustonosz musi być mocny i trwale utrzymujący biust. Należy pamiętać, że oprócz stroju sportowego na siłowni będą nam potrzebne klapki i rzeczy pod prysznic. Po wysiłku będzie konieczny.

W czym trenować zumbę

Choć zumba to taniec, jednak wymaga wiele energii i jest równie wyczerpujący jak ćwiczenia fitness lub aerobic.

Dlatego na zumbę należy ubrać się jak na zajęcia sportowe. Wykonując kroki zumby spalamy przez godzinę ponad 600 kcal, dlatego strój musi być z materiałów oddychających, przepuszczających nadmiar potu. Jeśli nie lubimy takich tkanin, wybierajmy bawełnę. Oprócz leginsów lub spodni dresowych, pamiętajmy o bluzie, którą trzeba narzucać, gdy jest przerwa w ćwiczeniach. Nie można zbyt gwałtownie studzić rozgrzanego ciała. Obuwie musi być lekkie, z gumową podeszwą, gwarantującą przyczepność.

Jak się ubrać na jogging

W czym uprawiać jogging

W bieganiu bardzo ważne jest lekkie obuwie z wkładką zdrowotną umożliwiającą prawidłowe ustawianie stopy. Konieczny jest dres na chłodniejsze dni i leginsy oraz podkoszulka na lżejsze. Zimą biegamy ubrani lekko, ale w czapce lub opasce, rękawiczkach i szaliku.

Ubrania do treningu. W czym ćwiczyć?
4.2 (84.44%) 9 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *