Czy czerwona herbata pu erh rzeczywiście odchudza?

czy czerwona herbata odchudza

Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jedząc określone potrawy i produkty przyczyniamy się do zakwaszania organizmu. Dlatego warto od czasu do czasu zrobić zdrowe oczyszczanie, by dać sobie szansę na powrót do równowagi. Dobrym sposobem na zdrowy organizm jest systematyczne picie czerwonej herbaty. Nie ma ona tak pobudzającego działania, a jednocześnie posiada właściwości przyspieszające metabolizm.

Dlaczego czerwona herbata jest idealna na odchudzanie

Czerwona herbata jest znakomitym niszczycielem tłuszczu. Herbaciany napar stymuluje pracę jelit, działa pobudzająco na wytwarzanie soków trawiennych.

Pu-erh jest jedną z najlepszych jakościowo czerwonych herbat. Jeśli ktoś zamierza się odchudzać i wspierać się w tych działaniach pijąc czerwoną herbatę, to na pewno warto zaufać Pu-erh. Jej nazwa wywochodzi się z Chin, należy do rodzajów herbat półfermentowanych, stąd jej lekko czerwonawy odcień liści.

herbata pu erh

Na co działa herbata Pu-erh

Procesy fermentacyjne zachodzą w czerwonej herbacie krócej niż w czarnej, zawiera ona zatem więcej enzymów i polifenoli.

Te ostatnie regulują wydzielanie żółci i ułatwiają pracę jelit, przyspieszają metabolizm, co sprzyja zgrabnej sylwetce.

Warto wiedzieć, że Pu-erh jest idealna nie tylko na odchudzanie, skutecznie obniża poziom cholesterolu. Zawiera też sporo fluoru i chroni zęby przed próchnicą. Codzienna porcja czerwonej herbaty ma oczyszczający wpływ na działanie organów wewnętrznych: głównie układu pokarmowego i wątroby. Poprzez uwalnianie organizmu z toksyn wzmacnia układ odpornościowy.

Wiele czynników składa się na to, że herbata Pu-erh ma prozdrowotne działanie.

Herbata Pu-erh, jaka jest najlepsza

Herbata Pu-erh, z uwagi na proces jej produkcji jest dostępna na rynku w następujących formach: maocha (tzw. surowa herbata), skompresowana herbata Pu-erh (najczęściej sprasowana w formie kostek), dojrzała lub ugotowana Pu-er (po fermentacji).

Najniższą jakość mają herbaty w saszetkach, średnią – te z pełnych liści, do zaparzania w dzbankach i najwyższą – sprasowana w kostkach.

Czerwona herbata ma charaketrystyczny smak i aromat, które nie każdemu odpowiadają. W Polsce najczęściej jest on łagodzony poprzed dodawanie cytrynowego aromatu.

Czy Pu-erh rzeczywiście odchudza

Herbata nie może stanowić jedynego narzędzia w walce z nadwagą, ale istotnie – badania laboratoryjne to potwierdzają – czerwona herbata przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Wiele czasu zagadnieniom właściwości czerwonej herbaty poświęcili Japończycy, stwierdzając, że jeśli chodzi o obniżanie poziomu cholesterolu to czerwona herbata jest nawet skuteczniejsza niż zielona.

Czy czerwona herbata pu erh rzeczywiście odchudza?
4.4 (88%) 5 razy ocenione
One Response to “Czy czerwona herbata pu erh rzeczywiście odchudza?”
  1. karolina 5 czerwca 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *