Na co pomaga zielona herbata

na co pomaga zielona herbataRytuał parzenia herbaty ma swoich zwolenników. Można zawsze w ciągu dnia przeznaczyć dla siebie chwilę i połączyć ją z parzeniem herbaty. Listki herbaty, gdy oddadzą wodzie swój aromat, sprawią, że moment popijania zielonej herbaty będzie niepowtarzalny i wyjątkowy.

Jak zaparzamy zieloną herbatę

parzenie zielonej herbatyMuszą być listki. Każdy prawdziwy herbaciarz to potwierdzi. Herbatkę w torebkach można pić w biurze, pośpiechu, bez zwracania uwagi na to, jaka to herbata, czerwona, czarna czy biała.

Jeśli chcemy oddać herbacie to, co jest jej należne, trzeba ją zaparzać z listków.

Woda nie może być wrząca. Zielonej herbaty nie zaparzamy w kubku, lecz w dzbanuszku, najlepiej podgrzewanym, by można było ją kilkakrotnie dolewać do filiżanki. Przecież czas picia zielonej herbaty jest czasem szczególnym i mamy go tylko dla siebie. Listki zalewamy wodą o temperaturze 60-90°C. I czekamy. Zależnie od czasu parzenia, otrzymamy napój o innym charakterze oddziaływania. Drobno mielona herbatę parzymy krótko 2-3 minuty. Wystarczy. Liściastą o sporych liściach dłużej. Po 3 minutach herbata będzie miała działanie orzeźwiające, pobudzające. Po 10 minutach parzenia zielona herbata działa relaksująco.

Zdrowotne działanie zielonej herbaty

Warto wiedzieć, że źle zaparzona herbata traci właściwości lecznicze.

Dlatego tak istotna jest temperatura parzenia. Zaparzając ją po raz drugi czy nawet trzeci również należy o tym pamiętać. Trzy-cztery filiżanki dziennie usprawnia pracę nerek, oczyszcza krew. To znakomity wspomagacz diety dla osób chcących odżywiać się świadomie. Regularne picie zielonej herbaty obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, co zmniejsza zagrożenie zawału serca, miażdżycy tętnic oraz powstawania zakrzepów. Ułatwia wypróżnianie się. Osoby mające wrzody żołądka powinny uważać na zieloną herbatę ponieważ wzmaga ona wydzielanie soków trawiennych.

zdrowotne dzialanie zielonej herbaty

Odchudzające właściwości zielonej herbaty

Zielona herbata, pomimo że działa pobudzająco na organizm ma również działanie oczyszczające.

Przyspiesza metabolizm i ma właściwości przeciwutleniające. Wpływa pozytywnie na pracę układu pokarmowego, pobudzająco i oczyszczająco.

Każdy reaguje nieco inaczej na herbaciany napój, dlatego należy początkowo eksperymentować z piciem zielonej herbaty i sprawdzić, jak oddziałuje ona bezpośrednio na nasz organizm. Warto się jednak z nią zaprzyjaźnić, gdyż systematycznie pita zapewni nam znakomite samopoczucie, lekkość i uczucie orzeźwienia oraz energii. Dodatkowo odejmując nam kilka nadprogramowych kilogramów.

Na co pomaga zielona herbata
4 (80%) 6 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *