Zakupy na wyprzedażach. Na co zwrócić uwagę?

zakupy na wyprzedażach

Mam znajomych, którzy zaopatrują się tylko i wyłącznie na wyprzedażach. Dbają o terminy, sprawdzają ceny i sklepy. Trzeba mieć na to czas, ktoś powie, owszem, ale czas to pieniądz, a więc? Zaglądają też w hipermarketach w miejsca, gdzie wykłada się towar, którego termin przydatności do spożycia właśnie się kończy. Nie przesadzają?

Czy na wyprzedażach jest towar pełnowartościowy

Jak najbardziej. Jeśli chodzi o odzież czy obuwie może nie być wszystkich rozmiarów, a więc bardzo typowe osoby mają tu najtrudniej. Jednak jest to odzież pełnowartościowa, jedynie czas przeznaczony na jej sprzedaż już minął. Zmienia się sezon, a wraz z nim moda, z tego powodu głównie ubrania tracą na wartości. Dużo więcej zyskamy korzystając z wyprzedaży sprzętu agd, który bywa przeceniony z tego względu, że do sprzedaży wchodzą już następne modele i sprzedawcy chcą się pozbyć tego, co zalega w magazynie.

Jeśli zależy nam na najnowocześniejszych rzeczach, to lepiej jest poczekać na nowości, niemniej pralka czy odkurzacz tak samo pracuje będąc modelem sprzed dwóch lat.

centrum handlowe

Czy na pewno promocja?

Sklepy korzystają z różnych chwytów marketingowych, aby znaleźć nabywcę dla swoich towarów. Warto o tym pamiętać czytając napis promocja.

Niektóre ceny są celowo zawyżane, by móc je przekreślić i napisać niższą, ale równie opłacalną dla producenta i sprzedawcy. Warto porównywać ceny w sklepach stacjonarnych z tymi w internecie. Wtedy się okazuje, czy promocja jest rzeczywiście korzystna dla kupującego. Warto taki sprawdzian robić w sytuacji, gdy decydujemy się na zakup drogiego urządzenia, jak telewizor, komputer czy zestaw mebli. Samochody mają najkorzystniejsze ceny na początku roku, gdy następuje wyprzedaż ubiegłorocznego rocznika.

Płacenie kartą

Na co zwracać uwagę kupując towar z rabatem

Warto być czujnym, gdyż to, co ma rabat na terenie sklepu, może w kasie mieć całkiem inną cenę. Bo w systemie jest to, co jest, i właśnie taka cena obowiązuje. Ale warto wiedzieć, że jeśli zauważymy taką niekonsekwencję, to sprzedawca jest zobowiązany policzyć cenę, jak jest wystawiona przy towarze.

Należy sprawdzać rabaty z ceną na innych takich samych towarach bez rabatu, czy nowa cena nie jest związana z mniejszym opakowaniem lub czy zestaw kosmetyków jest tańszy niż dwa te same kosmetyki kupowane oddzielnie. Bywa różnie. Kupując przedmioty składające się z wielu elementów należy sprawdzać, czy wszystkie potrzebne części są w zestawie. Rabat może wynikać z braku. Warto też pamiętać, że przecenione produkty nie podlegają reklamacji.

Zakupy na wyprzedażach. Na co zwrócić uwagę?
4.5 (90%) 4 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *