Gdzie za granicę na wakacje z dziećmi?

wakacje z dziecmi za granicaOd lat systematycznie coraz więcej osób wybiera urlop za granicą. Ceny pobytu w kurorcie w Polsce są podobne do europejskich. Jedziemy w świat oglądać inne, podziwiać różne kultury i smakować czasem egzotyczne jedzenie.

Gdzie wyjechać na rodzinne wakacje zagraniczne

Statystyczny Polak, gdy wyjeżdża na wakacyjny pobyt za granicę z rodziną, nie wybiera się daleko.

Najczęściej jest to Europa. A więc jeździmy najczęściej do Hiszpanii, Bułgarii i Chorwacji.

Nie omijamy także Balatonu, czy trochę ryzykownego Egiptu. W tym roku godna polecenia jest Czarnogóra, coraz chętniej odwiedzana przez turystów. To tradycyjne kierunki rodzinnych wyjazdów, ale warto wybrać się do takich krajów jak Albania, czy Armenia. Trochę dalej, a dużo taniej a krajobrazy porównywalne do Włoch.

Z rodziną wygodniej jechać jest samochodem, można zabrać wiele rzeczy, dzieci po drodze śpią i zatrzymujemy się tam, gdzie nam jest najlepiej. Kurorty przy wybrzeżach albańskich nie odbiegają poziomem od najwyższych standardów, a ceny o połowę niższe. Na wypady samolotem trzeba oszczędzać cały rok. Ale wtedy to nie tylko Włochy, czy Grecja, ale coraz modniejsza Tajlandia, na której pobyt jest tańszy niż w kurortach hiszpańskich. Kosztuje najwięcej bilet lotniczy.

Jak się bawić z dziećmi za granicą

Gdy już zdecydujemy się na taką frajdę, jak rodzinny wyjazd, warto zrobić drugi krok i wybierać takie miejsca, gdzie dzieci nie będą się nudzić.

Znakomitym pomysłem są aquaparki, których obecnie coraz więcej.

Aqua FantasyZnany jest Aquapark Tropical Island pod Berlinem dokad wybrać się można nawet na dwa-trzy dni. Park rozrywki wielkością przypomina całkiem sporą tropikalną wyspę, na której nawet zima jest gorąco, ponieważ Tropical Island jest zadaszony. Najbardziej znanym parkiem rozrywki jest hiszpański Costa Caribe, w kurorcie PortAventura, czy ogromne Aqua Fantasy w Turcji. Pogoda gwarantowana i moc wrażeń również. Wejście na cały dzień do wodnego parku rozrywki to koszt średnio 26-30 euro od osoby.

Ubezpieczenie na wakacje za granicą

Jeśli wybieramy się na urlop zagraniczny z biurem turystycznym, to w standardzie jest wykupienie pakietu ubezpieczeniowego.

O ile jedziemy sami bądź z rodziną, a szczególnie z dziećmi, warto o tym pomyśleć. Wszystko może się wydarzyć w ciągu dwutygodniowego urlopu, włącznie z atakiem wyrostka robaczkowego czy bólem zęba. Biura ubezpieczeniowego proponują pakiety nawet na kilka dni.

ubezpieczenie na wakacjeKosztują one kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych od osoby, zależnie od zakresu ubezpieczenia, a poczucie bezpieczeństwa mamy o wiele większe. Ubezpieczeni mogą korzystać bezpłatnie ze służby zdrowia w danym kraju, a po naszym powrocie firma ubezpieczeniowa rozlicza się z przychodnią lub szpitalem za granicą. Naprawdę warto się w ten sposób pozbyć nieoczekiwanego problemu.

Gdzie za granicę na wakacje z dziećmi?
4.3 (86.67%) 9 razy ocenione
2 komentarze to “Gdzie za granicę na wakacje z dziećmi?”
  1. Viola 4 sierpnia 2017
    • Anna Anna 5 sierpnia 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *