Greckie wyspy na wakacje. Co wybrać?

greckie wyspy na wakacje

Grecja jest piękna o każdej porze roku, urlop w Grecji to pewne słońce i wspaniałe widoki. Gdzie najlepiej wybrać się do Grecji na wakacje?

Mniej znane wyspy greckie na Morzu Egejskim

Jedną z najpiękniejszych, ale też najbardziej obleganych jest wyspa Skiathos w zachodniej części Morza Egejskiego. Jedną z atrakcji jest tu plaża Koukounaries, na której piasek odbija promienie słoneczne, dzięki zawartej w nim mice. Niezwykle malownicza jest wyspa Paros z archipelagu Cyklady. Wyspa ma zaledwie 165 km2, a zabudowania sięgają czasów starożytnych i średniowiecza. Jest co zwiedzać, i nie można się nudzić. Znajduje się tu mnóstwo barów, restauracji i wspaniałych zakątków, gdzie można się ukryć. Inną piękną wysepką jest Ios – pełna białych sześcianów wtopionych w urwiste i skalne ściany. Dużo większa jest Naksos, to tutaj Tezeusz porzucił Ariadnę.

grecja z bliska

Wciąż popularne Naksos i Santorini

Wyspy greckie na Morzu Egejskim należą do najchętniej uczęszczanych.

Jest tu dużo przyjemniej niż w Grecji kontynentalnej, gdzie dosyć widoczne są objawy kryzysu ekonomicznego ostatnich lat. Jest brudno, niechlujnie, a Grecy wcale nie podchodzą życzliwie do przyjezdnych. Są rozgoryczeni coraz większymi ograniczeniami ekonomicznymi i przytłoczeni problemami życia codziennego. Na wyspach jest zdecydowanie przyjemniej. Bardzo nastawione są na turystów Naksos i Santorini. Duże wyspy, znakomicie zurbanizowane, sieć wygodnych hoteli zaprasza.

Wczasy w Grecji kiedy najlepiej

Słońce czeka w Grecji na turystów przez cały rok.

Tu zawsze jest dobra pogoda i można zanurzyć stopy w ciepłym Morzu Egejskim lub Śródziemnym. Nie tylko plaże czasem kamieniste, czasem piaszczyste zapowiadają wygodny wypoczynek. Grecja ma również piękne zabytki. Jeśli ktoś nie lubi tylko i wyłącznie wylegiwać się na leżaku może od razu rozpocząć zwiedzanie. Na każdym kroku widoczne są ślady starożytnej potęgi Greków i wspaniałe krajobrazy. Ciekawa, urokliwa jest Korfu, zwana Kerkirą – najbardziej zielona grecka wyspa. Można tu znaleźć ślady istnienia cywilizacji sprzed 50 tys. lat, jednak do dzisiaj nie przetrwało wiele zabytków, za to są cudowne zatoczki z piaszczystą plażą, gdzie można dotrzeć jedynie łodzią.

santorini grecka wyspa

Rodzinne greckie wakacje

Godna polecenia, choć mało spopularyzowana w Polsce, jest Eubeja – druga pod względem wielkości grecka wyspa, położona blisko kontynentu.

Wypady na zwiedzanie Aten i innych greckich miast nie są problemem. Ulubioną miejscowością Greków na wypoczynek jest Thassos, położone zaledwie 12 km od wybrzeży Macedonii, gdzie znajduje się mnóstwo barów i restauracji. Spragnionym zwiedzania lepiej polecić Rhodos, którego stolica jest wpisana na listę zabytków Unesco.

Greckie wyspy na wakacje. Co wybrać?
4.4 (88%) 5 razy ocenione
One Response to “Greckie wyspy na wakacje. Co wybrać?”
  1. anka 5 maja 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *