Jak dbać o skórę wokół oczu?

Jak dbać o skóre wokół oczu

Skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i często niezwykle wrażliwa. Wszystko dlatego, że jest bardzo cienka – nawet cztery razy cieńsza niż w innych miejscach na twarzy. Dodatkowo posiada bardzo mało gruczołów łojowych, co powoduje jej słabe nawilżenie. To wszystko sprawia, że wokół oczu szybko pojawiają się zmarszczki – tzw. kurze łapki, a skóra jest podatna na alergie i podrażnienia. Nie można też zapomnieć, iż mięśnie w okolicach oczu cały czas pracują, a to też przyspiesza pojawianie się zmarszczek. Nasz tryb życia – mało snu, stres, zmęczenie – powodują, że skóra wokół oczu jest często opuchnięta, mogą pojawić się sińce i obrzęki. Dlatego właściwa pielęgnacja jest bardzo ważna i warto o niej pamiętać.

Pierwszy krok – demakijaż

Prawidłowa pielęgnacja to nie tylko wklepywanie kremów, ale przede wszystkim oczyszczanie skóry. Nieprawidłowy demakijaż może spowodować wiele szkód. Źle dobrane kosmetyki i nie usunięte resztki makijażu mogą powodować podrażnienie, opuchnięcie skóry, a nawet zapalenie spojówek. Pamiętajmy, aby stosować łagodne preparaty – świetnie sprawdzają się płyny micelarne albo kosmetyki na bazie naturalnych olejów, które łatwo usuną cały makijaż. Pamiętajmy, żeby nie pocierać zbyt mocno powiek ani ich nie rozciągać.

Drugi krok – odpowiedni krem

Skóra wokół oczu jest dużo cieńsza niż na innych partiach twarzy, ma inne potrzeby i wymaga użycia innego kremu. Jeżeli twoim głównych problemem są opuchnięcia i zasinienia, dobrze sprawdzić się mogą kremy i żele z arniką, świetlikiem, kofeiną i składnikami nawilżającymi. Jeżeli walczysz już ze zmarszczkami, sięgnij po preparaty zawierające składniki wzmacniające i stymulujące odnowę komórkową np. z retinolem i witaminą E.

Trzeci krok – po prostu się wyśpij

Pewnie słyszałaś już to tysiące razy, jednak ta stara prawda jest cały czas aktualna. Dobry, długi sen jest najlepszym kosmetykiem.

Czwarty krok – skonsultuj się ze specjalistą

Odwiedzenie kliniki urody jest zawsze dobrym pomysłem, szczególnie jeżeli walczysz ze zmarszczkami i głębokimi cieniami pod oczami. Istnieje szereg zabiegów, które mogą pomóc. Zaufany kosmetolog pomoże Ci wybrać zabieg, który najlepiej będzie odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom.

Artykuł przygotowany przez: Klinika Estetyki Ciała Beauty Duty (www.beautyduty.pl)

Jak dbać o skórę wokół oczu?
5 (100%) 2 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *