Lasery pikosekundowe Picosure – przełom w usuwaniu blizn i przebarwień

lasery pikosekundowe klinika miracki warszawaWraz z wiekiem, wskutek różnych doświadczeń życiowych, na naszej skórze pojawia się coraz więcej oznak upływu czasu – zmarszczki, blizny, przebarwienia. Nie wszyscy chcą zaakceptować tego typu niedoskonałości i postanawiają z nimi walczyć, korzystając z licznych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Jednym z najefektywniejszych urządzeń, dedykowanych różnego rodzaju defektom skórnym, są innowacyjne lasery pikosekundowe Picosure – jak działa ten nowoczesny sprzęt i dlaczego warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje?

Jakie są przyczyny powstawania blizn i przebarwień?

Wiele osób zastanawia się, skąd tak w ogóle biorą się blizny i przebarwienia, pokrywające zwykle naszą twarz, dekolt, ramiona, plecy lub nogi? Jakie są ich najczęstsze przyczyny? Zaburzenia w kolorycie skóry, są spowodowane naprawdę różnymi czynnikami. Może być to wynik:

 • długotrwałej ekspozycji słonecznej,
 • stosowania doustnej antykoncepcji,
 • ciąży (wskutek wahania poziomu hormonów),
 • nadczynności tarczycy,
 • niedoczynności nadnerczy,
 • trądziku.

Jeśli chodzi o blizny – ten rodzaj zmian skórnych może być efektem:

 • przebytych chorób,
 • urazów,
 • oparzeń,
 • zabiegów operacyjnych,
 • trądziku.

Blizny i zmiany pigmentacyjne (przebarwienia) stanowią problem estetyczny, który można rozwiązać dzięki laseroterapii, która daje znacznie lepsze rezultaty, niż silikonowe plastry, maści, kremy i inne kosmetyki wybielające. Zdaniem specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki lasery pikosekundowe Picosure są jedną z najlepszych metod redukcji tych defektów kosmetycznych, jakie oferuje współczesna medycyna estetyczna.

Laserowe usuwanie blizn i przebarwień

Zabiegi laserowe technologią pikosekundową, pomagają w usuwaniu mankamentów urody raz na zawsze. Nowoczesne lasery nie tylko doskonale radzą sobie z przebarwieniami i bliznami (również bardzo głębokimi, będącymi przykrą pamiątką po trądziku młodzieńczym), ale też pozytywnie wpływają na kondycję skóry, poprawiając jej sprężystość i elastyczność. Urządzenia te likwidują również zmarszczki oraz mogą być wykorzystywane do usuwania rozstępów, niechcianych tatuaży (czarnych, granatowych oraz posiadających barwniki w innych kolorach). Wystarczy jeden lub kilka zabiegów, by móc cieszyć się na powrót gładką, jednolitą i piękną skórą, której nie musimy już zasłaniać ubraniami. Brak rekonwalescencji pozabiegowej to kolejna zaleta laseroterapii pikosekundowej.

Na czym dokładnie polega technologia pikosekundowa?

Warto wspomnieć, że istnieją dwa rodzaje laserów pikosekundowych: Picosure oraz Discovery Pico, które pracują znacznie szybciej, niż inne typy laserów dostępnych na rynku. W czym tkwi sekret działania tych urządzeń, stanowiących w opinii wielu ekspertów, prawdziwy krok milowy w medycynie estetycznej? Ultrakrótkie impulsy o dużej mocy, mają kontakt ze skórą pacjenta jedynie na moment, dzięki czemu znika ryzyko przegrzania lub poparzenia obszaru zabiegowego. Skóra zostaje pobudzona do przebudowy i regeneracji. Co istotne, ciągłość naskórka nie zostaje w ogóle przerwana, zabieg jest naprawdę komfortowy i praktycznie nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Bezpośrednio po zabiegu, skóra może być zaczerwieniona, obrzęknięta oraz pokryta wybroczynami – objawy te ustępują w ciągu kilku dni i są naturalną reakcją organizmu. Technologia pikosekundowa jest więc błyskawiczna, efektywna, bezpieczna i bezinwazyjna.

Podsumowując, lasery pikosekundowe doskonale radzą sobie z wieloma problemami skórnymi różnego pochodzenia. Dzięki skoncentrowanemu działaniu wiązki laserowej, pozbędziemy się kompleksów, nabierzemy pewności siebie, a nasz wygląd będzie mógł wpisać się w aktualne kanony piękna, których symbolem jest sprężysta, gładka, młodzieńcza i zrewitalizowana skóra.

Chcesz dowiedzieć się więcej, na temat rewolucyjnej technologii pikosekundowej oraz poznać inne, profesjonalne zabiegi, likwidujące przebarwienia oraz szpecące blizny? Zajrzyj koniecznie na stronę internetową warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl

Lasery pikosekundowe Picosure – przełom w usuwaniu blizn i przebarwień
5 (100%) 1 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *