Lipofilling twarzy – odkryj cudowne działanie tkanki tłuszczowej na urodę

lipofilling centrum dermed

Czy to możliwe, żeby z tkanki tłuszczowej był jakiś pożytek? Otóż okazuje się, że z miejsc, w których tłuszczyku mamy w nadmiarze, można go odessać i wykorzystać do wypełniania zmarszczek. Nic się nie zmarnuje!

Jest to tzw. lipofilling lub lipotransfer, czyli wypełnianie zmarszczek tłuszczem pobranym od pacjenta. Jak zapewniają specjaliści z krakowskiego Centrum DER-MED, lipofilling, to obecnie najbardziej nowoczesna metoda wypełniania zmarszczek i odmładzania skóry, która przynosi tak wyraźne i bardzo naturalne efekty.

Przeszczep tłuszczu a wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego

Zabieg wypełniania zmarszczek tłuszczem jest podobny do popularnego od lat wypełniania kwasem hialuronowym. Różnica polega na zastosowanym wypełniaczu. Dość niedawno naukowcy odkryli, że tkanka tłuszczowa może być świetną substancją wypełniającą, która nie uczula, daje naturalny efekt w dotyku i przyspiesza procesy regeneracyjne, ponieważ bogata jest w komórki macierzyste oraz czynniki wzrostu. Substancje zawarte w świeżo pobranej tkance tłuszczowej posiadają właściwości odbudowujące, dzięki czemu stymulują procesy naprawcze, które zachodzą w skórze po ich wstrzyknięciu. Jakby tego było mało, tkanka tłuszczowa zawiera też percyty, czyli komórki mające zdolność przekształcania się do fibroblastów odpowiedzialnych za produkcję kolagenu. To właśnie utrata kolagenu w skórze powoduje powstawanie zmarszczek, przeszczep tłuszczu może temu zapobiec, a także cofnąć proces starzenia skóry.

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego posiadają w swoim składzie konserwanty, które mogą być przyczyną reakcji alergicznych. Zabieg wypełniania zmarszczek tłuszczem jest nieco dłuższy, ponieważ jego pierwszym etapem jest pobranie od pacjenta materiału do autoprzeszczepu. Wypełnianie kwasem hialuronowym jest więc procedurą krótszą, ale ten rodzaj wypełniacza utrzymuje się krócej – do 12 miesięcy. Wypełnienie tłuszczem utrzymuje się nawet do 5 lat.

Lipofilling – na czym polega wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem?

Zabieg wypełniania zmarszczek własnym tłuszczem składa się z następujących etapów:

  • podanie znieczulenia miejscowego – zarówno w miejscu biorczym, jak i dawczym,
  • pobranie tkanki tłuszczowej z wybranego obszary ciała pacjenta – jednorazowo pobiera się około 20-30 ml,
  • odwirowanie i oczyszczenie tkanki tłuszczowej oraz przygotowanie jej do przeszczepu z wykorzystaniem technologii Nanotransfer,
  • wstrzyknięcie tłuszczu w wybrany obszar za pomocą specjalnej kaniuli.

Lipotransfer trwa około 60 minut i wykonywany jest przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej

Modelowanie policzków i inne efekty lipofillingu

Tkanka tłuszczowa świetnie sprawdza się do konturowania twarzy, a efekty zabiegu są lepsze i bardziej naturalne niż zastosowanie implantów twarzowych. Preparatem na bazie własnej tkanki tłuszczowej ostrzykuje się okolice kości policzkowych uzyskując wspaniały efekt modelowania twarzy. Lipofilling służy również do wypełniania zmarszczek własnym tłuszczem. Można w ten sposób pozbyć się linii marionetki, doliny łez, lwiej zmarszczki czy kurzych łapek. Specjaliści polecają ten zabieg również do redukcji cieni pod oczami, a także do korekcji blizn oraz innych nierówności skóry.

Szukasz naturalnej i efektywnej metody odmładzania twarzy? Dowiedz się więcej na temat przeszczepu własnej tkanki tłuszczowej: https://krakow.dermed.pl/pl/zabiegi/tulip-lipofilling/

Lipofilling twarzy – odkryj cudowne działanie tkanki tłuszczowej na urodę
5 (100%) 1 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *