Włosy clip in, czy przedłużenie na stałe – co wybrać?

kobieta

Kiedy chcesz przedłużyć włosy, stajesz przed dylematem jaką metodę wybrać. Przynajmniej jeśli chodzi o rodzaj włosów, nie ma żadnej wątpliwości. Jeśli chcesz uzyskać naturalny efekt powinnaś zdecydować się na naturalne doczepiane włosy. Masz do wyboru metodę krótkotrwałą lub przedłużenie na stałe. Zatem co powinnaś wybrać?

Włosy clip-in – jeśli nie jesteś jeszcze w stu procentach pewna czy chcesz przedłużyć na stałe

Wiadomo, że kobieta jest zmienna. To co podoba Ci się dziś nie koniecznie będzie dla Ciebie atrakcyjne jutro. Jeśli więc nie jesteś pewna czy chcesz przedłużyć włosy na stałe, to wypróbuj metodę clip-in. Oczywiście na takie eksperymenty najlepiej wybrać wyjątkową okazję, gdyż taka jednorazowa przyjemność posiadania długich włosów sporo kosztuje. Jeśli myślisz o przedłużeniu poważnie, to wybierz najlepszej jakości włosy naturalne. Doczepiane pasma naturalnych włosów prezentują się znacznie lepiej niż syntetyczne, a kolor możesz idealnie dobrać. Ponadto po ich założeniu możesz zdecydować się dodatkowo na koloryzację, co jest niemożliwe w przypadku włosów syntetycznych. Co więcej po dopięciu naturalnych doczepianych włosów fryzjer będzie mógł je ułożyć według twojego uznania, również z użyciem prostownicy czy lokówki. Zaletą włosów clip-in jest również nie obciążanie zbytnio naturalnych włosów. Ponadto włosy doczepione tą metodą po zdjęciu możesz przechowywać i doczepiać samodzielnie, jeśli opanujesz tę umiejętność. Najlepszej jakości włosy naturalne doczepiane, o które będziesz odpowiednio dbać mogą ci posłużyć nawet ponad rok. Biorąc to pod uwagę, a także umiejętności samodzielnego zakładania doczepów, wybranie tej metody wydaje się być nawet opłacalne.

Przedłużenie na stałe – jeśli nie masz gęstych włosów

Za metodą przedłużenia włosów na stałe przemawia chęć posiadania długich włosów i słaba determinacja do zapuszczania własnych, a także posiadanie cienkich i dosyć rzadkich włosów. Oczywiście w takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na metodę, która najmniej obciąży twoje włosy, a dodatkowo ich nie osłabi, czyli ultradźwiękową. Choć jej koszt jest bardzo duży i niejednokrotnie na takie przedłużenie trzeba wydać niemal całą wypłatę, to jednak dla efektu i trwałości naprawdę warto. Przede wszystkim w tej metodzie włosy doczepiane zgrzewa się z naturalnymi za pomocą ultradźwięków i keratyny. Ponieważ nie jest to metoda na ciepło, nie osłabia w żaden sposób cebulek włosa i ich nie obciąża. Naturalne włosy doczepiane mogą prezentować się spektakularnie na twojej głowie aż przez 6 miesięcy, dzięki tej metodzie. Polecana jest również dla alergików, którzy nie mogą skorzystać z metody z wykorzystaniem mikroringów.

Włosy clip-in czy przedłużanie na stałe gęstych włosów?

W przypadku gęstych włosów twoim celem nie jest uzyskanie objętości, a raczej spektakularnej długości. Stąd dla wzmocnienia włosów możesz zdecydować się na metodę keratynową na ultradźwięki albo zwykłą metodę keratynową, przez którą twoje włosy bardzo nie ucierpią. Zgrzewarka ma temperaturę 180 stopni, a prostownica 220. Stąd łatwo stwierdzić, co bardziej niszczy włosy, biorąc pod uwagę fakt, że z prostownicy niektóre kobiety korzystają codziennie, a na zdjęcie pasm lub poprawę efektu wybierzesz się po 3-4 miesiącach. Jeśli jednak potrzebujesz krótkotrwałego efektu, lepszym wyborem będzie metoda clip-in. Nie będziesz musiała wykorzystać aż tak wielu pasm naturalnych doczepianych włosów, gdyż dopięcia będą mniej widoczne przy gęstych włosach.

Jeśli głównym kryterium jest cena, wybierz włosy clip-in lub metodę kanapkową

W zależności od tego czy chcesz uzyskać efekt „ na raz” czy długotrwały, a masz ograniczony budżet, możesz wybrać jedną z dwóch metod. Oczywiście włosy naturalne doczepiane możesz połączyć z naturalnymi metodą clip-in. W przypadku chęci uzyskania efektu na dłużej, bez konieczności zdejmowania doczepów, wybierz metodę kanapkową. To stosunkowo najmniej kosztowna metoda przedłużania, która utrzyma się na twoich włosach jakieś 2 miesiące, po czym będzie konieczna ponowne doczepianie.

Wybór jednorazowego przedłużania włosów może być podyktowany chęcią spróbowania czegoś nowego. Jeśli jest się przekonanym do długiej fryzury, warto wybrać jedną z trwałych metod. Dodatkowo, jeśli bardzo długie włosy się znudzą, to przedłużone włosy również można przyciąć. Warto zastanowić się na czym nam zależy i na tej podstawie wybrać najlepszą metodę.

Włosy clip in, czy przedłużenie na stałe – co wybrać?
4.9 (97.14%) 7 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *