Zabiegi kosmetyczne, które musisz zrobić przed latem

Przygrzewające słońce i wysokie temperatury nie sprzyjają zabiegom kosmetycznym. Latem chcemy prezentować się pięknie, dlatego kiedy tylko poczujemy powiew ciepłego powietrza i zaczniemy myśleć o urlopie, natychmiast biegniemy do salonu medycyny estetycznej. Często okazuje się, że na najbardziej skuteczne zabiegi jest już za późno. Zdecydowana większość z nich powinna być wykonywana jesienią i zimą. To ostatni dzwonek, aby zrobić kilka zabiegów kosmetycznych.

Zima to najlepszy czas na zabiegi kosmetyczne

Aby latem nasza skóra wspaniale się prezentowała, należy zacząć dbać o nią już zimą. To najlepszy moment na zrobienie upiększających zabiegów kosmetycznych i tych z zakresu medycyny estetycznej. Dlaczego? Znaczenie ma promieniowanie słoneczne. Zimą nie jest takie silne, więc delikatną skórę można lepiej chronić. Warto jednak pamiętać, że nawet kiedy wydaje się, że niebo jest zachmurzone, zawsze należy używać kremów z filtrem, zwłaszcza po zabiegach kosmetycznych.

Ponadto wysokie temperatury nieco zaburzają proces gojenia się. W cieple naczynia krwionośne powiększają się, łatwiej więc o krwawienia i ranki trudniej się zabliźniają. Ponadto w czasie upałów częściej pojawiają się obrzęki. Naruszona skóra często potrzebuje chłodzenia.

Depilacja laserowa i inne zabiegi z użyciem lasera

Zima to najlepszy moment na wykonanie różnego rodzaju zabiegów laserowych. Ich działanie jest tym skuteczniejsze, im bledsza jest skóra. Kontakt delikatnej, potraktowanej wiązką światła skóry ze słońcem może mieć negatywne konsekwencje. Dlatego jeśli decydujesz się na depilację rąk, nóg czy innych odkrytych miejsc, koniecznie zdecyduj się na zabiegi w okresie jesienno-zimowym. Najczęściej powtarza się je przez kilka miesięcy i należy zakończyć je gdzieś w kwietniu, gdy słońce jest mocniejsze.

To samo dotyczy laserowych zabiegów odmładzania, leczenia blizn i rozstępów lub zamykania naczynek. Każda laseroterapia powinna być przeprowadzana w chłodniejszej części roku. Jednak nawet wtedy po zabiegu powinno się stosować krem z filtrem SPF co najmniej 20. Na stronie http://eskulapestetyka.pl znajdziesz szeroką ofertę zabiegów laserowych, które warto teraz wykonać.

Mikrodermabrazja, czyli usuwanie przebarwień i nie tylko

Mikrodermabrazja jest bardzo popularnym zabiegiem estetycznym. Polega na złuszczeniu naskórka twarzy, szyi i dekoltu. Takie działanie ma na celu zmniejszenie widoczności przebarwień, usunięcie blizn i zmniejszenie rozstępów, pomaga także w gojeniu śladów po niedoskonałościach cery. Jednak na jej wykonanie powinny skusić się także osoby, które nie mają żadnych problemów ze skórą i po prostu chcą wyglądać bardziej promiennie i młodziej.

Mirkodermabrazja bardzo osłabia delikatną tkankę. Przez kilka dni powinno się bardzo chronić skórę przed uszkodzeniami i kontaktem ze słońcem. Dlatego też zabieg jest przeprowadzany wyłącznie w chłodniejszej części roku.

Peeling chemiczny z użyciem kwasów

Kwas migdałowy, kwas glikolowy i kwas salicylowy bardzo często stosuje się w czasie zabiegów kosmetycznych. Jest to najlepszy sposób na zmiękczenie skóry, pozwala także usunąć wszelkie przebarwienia. Peeling chemiczny to zabieg odnawiający, polega na usunięciu starego naskórka i wspiera zastępujące go komórki skóry. Jednak w czasie po zabiegu cera jest bardzo osłabiona i wymaga ochrony.

Zwłaszcza przed słońcem, ponieważ ostre promieniowanie może być tragiczne w skutkach. Co więcej, bardzo często po peelingu chemicznym na twarzy pozostaje niewielki obrzęk, który może się utrzymywać przez kilka dni. Przy niskich temperaturach będzie się szybciej goił. Dlatego na peeling chemiczny najlepiej wybrać się, kiedy jeszcze jest dość chłodno.

Zabiegi kosmetyczne, które musisz zrobić przed latem
5 (100%) 2 razy ocenione

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *