Domowe sposoby na cellulit i rozstępy

Jak się pozbyć cellulitu

Cellulit nie jest przypadłością jedynie kobiecą, choć z uwagi na większą skłonność kobiecego organizmu do gromadzenia tkanki tłuszczowej, częściej dopada kobiety. Niestety, gdyż to kobietom bardziej zależy na tym, by rozebrane wyglądały jeszcze atrakcyjniej niż ubrane.

Jak się pozbyć cellulitu i rozstępów

Nie chcąc dawać niepotrzebnej nadziei, powiem, że to bardzo trudne, aby jednak nie zniechęcać całkowicie, powiem, że to jednak możliwe. Dzisiaj medycyna bardzo wiele wie i może. Znamy także naturalne sposoby niwelowania i zmniejszania zarówno cellulitu, jak i rozstępów. Oczywiście najlepiej jest nie dopuścić do ich powstawania, nie tyć gwałtownie, ale łatwiej powiedzieć niż zrobić. Najlepszym i darmowym sposobem na redukcję cellulitu jest ruch.

Systematyczny jogging, intensywne ćwiczenia ma brzuch, uda i pośladki, codzienna gimnastyka, odpowiednia dieta i pozytywny efekt po dłuższym czasie – gwarantowany.

Ćwiczenia gimnastyczne kształtują sylwetkę i ujędrniają skórę. To stała aktywność fizyczna jest skutecznym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem. Warto pomóc jej kosmetykami.

Kosmetyczne sposoby na cellulit i rozstępy

Dobrze jest wykonywać raz-dwa razy w tygodniu intensywny peeling, a następnie masaż szorstką rękawicą. To poprawia ukrwienie i zmniejsza cellulit.

Najlepszymi kosmetykami usuwającymi cellulit są wszelkie maseczki rozgrzewające i spalające tłuszcz.

Po nałożeniu preparatu zawija się ciało w folię, następnie okrywa pledem i czeka, aż obwód ud się zmniejszy, a pomarańczowa skórka przestanie szpecić. Takie działania daje efekt, ale krótkotrwały. Same kosmetyki nie wystarczą, by usunąć pomarańczową skórkę. Należy je wspierać racjonalną dietą.

Co jeść by pozbyć się cellulitu

Co jeść by zredukować cellulit i rozstępy

Skuteczna jest dieta wegetariańska. Dużo warzyw. Dobrze jest się wzorować na kuchni japońskiej. Ilu znamy grubych Japończyków? Glony i wodorosty zawierają potrzebny do sprawnego metabolizmu jod. Warzywa i owoce morza, mają niewiele tłuszczu, co pozwala na utrzymywanie organizmu w odpowiedniej wadze. Szybkie tycie sprzyja rozstępom. Należy zwracać uwagę na warzywa bogate w krzem i witaminę C, poprawiające jakość skóry. Przyprawy ostre, jak chili czy imbir sprzyjają szybszej przemianie materii, więc warto je włączyć do swojej diety.

Sprawdzone sposoby na walkę z cellulitem

W walce z cellulitem i rozstępami trzeba postępować kompleksowo. Być aktywnym fizycznie, wybrać rodzaj ruchu, który sprawia frajdę, aby po miesiącu nam się nie znudziło. Dla zdrowia ważna jest regularność i systematyczność. Może to być kurs tańca, aerobik, jogging lub karate. Do tego co kilka dni maski spalające tłuszcz na brzuch, uda, pośladki. No i warzywna dieta.

Domowe sposoby na cellulit i rozstępy
3.2 (63.24%) 37 razy ocenione
3 komentarze to “Domowe sposoby na cellulit i rozstępy”
  1. Marica 21 listopada 2017
  2. a 24 listopada 2017
    • Anna Anna 27 listopada 2017

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *